Stålplatetak til reisverk Skape
Komplett pakker
Våre reisverk er produsert av limtre i gran. Reisverkene er ferdig kappet og klare til montering.
Hvorfor velge et reisverk av limtre?
Styrke: i forhold til sin vekt er limtre et av de sterkeste konstruksjonsmaterialene vi har og du kan arbeide med større spennvidder enn med andre materialer. Stabilitet: limtre vrir seg ikke ved temperaturforskjeller. Bearbeidelse: limtre kan lett bearbeides med både enkle håndverktøy og større maskinelle verktøy. Bestandighet: limtre tåler hardere klima og miljø enn mange andre materialer. Brannmotstand: limtre brenner sakte, cirka 1 mm pr. minutt. Miljø: limtre kan gjenbrukes og gjenvinnes.
Våre reisverk er klassifisert til å klare seg i bestemte snøsoner. Disse vil gjelde dersom man ønsker å legge et eget tak på våre reisverk. Dersom man derimot benytter seg av isolertak i polycarbonat fra Grønt Fokus, vil snøsone-spørsmålet bli ganske uvesentlig. Våre isolertak er nemlig så glatte at dersom man har den nødvendige vinkelen på taket (min. 5 grader), vil all snø i hovedsak renne av før problemer oppstår (Dersom hagestuen står et sted der snøfokk kan oppstå må man likevel holde øye med dette og eventuelt fjerne snøen, hvis det blir nødvendig).
Midtstolpen i front på reisverket kan flyttes sideveis, men ikke lenger enn at lysåpningen blir maksimum 4110 mm.
Reisverket er ubehandlet hvis ikke annet velges. Du kan velge et grunnbehandlet reisverk i dropdownmenyen. Reisverket må deretter males som alle andre materialer.
Følgende valg kan gjøres i dropdownmenyen:
BREDDE OG DYBDE Velg hvilken bredde og dybde du ønsker på din hagestue. MERK: Målene som oppgis er yttermål.
GRUNNET Reisverket og eventuelle panel har fått en vannbasert grunnbehandling med impregnerende egenskaper som beskytter mot råte, sopp og insekter.
Delene til reisverket og panelet dyppes i en fargetank for å få grunningen. Nyansen blir da en lysehvit farge. Må males innen 3-6 måneder med en vannbasert farge. Reisverket og panelet kan derfor monteres og males i etterkant.
Grunnbehandlingen har en svak, hvit pigment som brytes ned etter hvert, men dette påvirker ikke grunnbehandlingens funksjon. Noen ganger vil grunnbehandlingen virke helt usynlig for kunden. Sjekk da emballasjen for dokumentasjon på at reisverket er grunnbehandlet.
Øvrig info, Konstruksjonsklassifisert limtre. Høyden på reisverket er ikke inkludert takene. Limtre deler i reisverket er CE-merkede.
Type | Ubrutt reisverk, grunnet |
Areal | 14,5 m² |
Bredde (mm) | 4050 |
Dybde (mm) | 3583 mm |
Høyde bakkant (mm) | 2212 mm |
Høyde forkant (mm) | 2621 mm |
Takseksjon | 4 |
Takhellning | 6° |
SNØ-SONE | 2 |
Garanti | Se salgsvilkår |
"Me bur i utestoga no. Det er kjempegodt å føle ein sit ute når det blåser og regner, og alikevæl sit varmt og tørt. Kvaliteten er me fornøygd mæ"
Randi Kroken Dale, august, 2019
Trond |
Fin passform bortsett fra vindskier som er så korte at halve takrenna stikker utenfor. Så det så ikke ut i måneskinn. | september, 2019 | |
Randi Kroken Dale |
Me bur i utestoga no. Det er kjempegodt å føle ein sit ute når det blåser og regner, og alikevæl sit varmt og tørt. Kvaliteten er me fornøygd mæ | august, 2019 | |
Arne Mikalsen |
Alt meget bra .Det som ikke er bra er monterings anvisning spessielt for som har med vindu å gjøre | juli, 2019 | |
Stian Hasle |
Produktet jeg vurderer er hele det brutte hjørnet. Du må se igjennom monteringsanvisningen gjerne en gang ekstra. Passer ikke delen så har du tatt feil del. Det er lurt å sjekke målet imellom så du slipper så mye foringer for vinduet, jeg satt i 2 skruer, satt vinduet inni og måtte flytte litt på foringene. Jeg har etter montering satt inn lister for å skjule kant. | juli, 2019 | |
P.T Svege |
Må være nøyaktig ved montering. | juni, 2019 |