Reservesylinder 24 kg
reservesylinder storm lukeåpnere
Denne kraftige lukeåpneren i aluminium har støtdempere for å forhindre at luken blåser opp i sterk vind. Det sitter to kraftige fjærer montert på åpneren, slik at luken åpnes selv ved kraftig vind og vær.
• Starttemperatur 17-25 °C
• Maksimal åpning ved 30 °C
• Maksimal vindusåpning ca. 40 cm – avhengig av justering og belastning
• Åpningskraft på inntil 12 kg = vinduer som veier 24 kg
• Oljefylt sylinder som gjør at luken åpnes når temperaturen stiger
• Sylinderen kan stå ute hele året hvis smøring med olje skjer etter anvisningen
• Luken må ikke være låst eller blokkert når åpneren er montert
• Ikke anbefalt å brukes ved temperaturer over 60 °C
• Passer til Oasen drivhus og orangerier i seriene Master, Junior og Senior. Kommer i en mellomting av sort og mørkegrå farge og passer godt til våre drivhus! Passer inte til Oasen Mini, Oasen junior orangeri mur och Oasen Junior Orangeri.
Viktig! Les monteringsanvisningen før montering!
| Passer drivhus | Oasen Master, Junior og Senior |
"Har ikke fått prøvd dem ennå"
Liv Erdahl Skoien, desember, 2018
|
|
Lett å montere solid. har testet den i ovnen. gleder meg til å se solen åpne den til sommeren. | |
|
Liv Erdahl Skoien |
Har ikke fått prøvd dem ennå | |
|
Håvard |
Rask levering Bra produkt | |
|
|
Greie å montere. Ser ut til å fungere utmerket. | |
|
Bjørn Flate |
Hei! Burde lagt inn i monteringsbekrivelsen at splint for selve sylderen settes lett inn, dersom pumpen legges i eks. vis i et kjøpeskap noen timer. Da får vi kjølt ned stempelet så mye at det er lett å trykke på plass. Etter dette har den automatiske løfteren virket utmerket. Flott med at det var en fin film av dette på Youtube som forklarte godt ellers. | |
|
K. Bø |
Har nettop montert, og hittil ser det veldig bra ut. Må nok vurdere videre gjennom en vinter og uværsperiode. |
Vekt: 1,138
0,0335
Høyde: 85
Lengde: 395
Bredde: 100